advertise

دوره های CompTIA

یک شرکت مستقل و معتبر می باشد که با برگزاری دوره های آموزشی مختلف پیرامون مفاهیم و تجهیزات مربوط به شبکه، اقدام به ارائه مدارک تخصصی IT و نیز برگزاری دوره های تخصصی همچون دوره Network+ (نتورک پلاس)، دوره A+، دوره Security+ و ... می نماید. دوره های آموزش شبکه کامپتیا با دانش و مهارتی که در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند راه را برای ورود علاقمندان به این حرفه هموار می سازند. در ادامه مطالب بیان شده در هر یک از دوره های آموزشی CompTIA با توجه به نیاز و استاندارهای مربوط به این حوزه تعیین شده اند و می توانند شما را در ادامه این راه یاری کنند.

مشخصات دوره ها

Icon

دوره ۱

+network

شروع بسیار مناسبی برای آموزش دوره های شبکه به شمار رود. این دوره از آن جهت مهم است که مباحث زیربنایی شبکه را شامل شده. نتورک پلاس سعی می‌کند متخصصان فناوری‌اطلاعات را با تئوری شبکه، رسانه‌های شبکه و سخت‌افزار، پیاده‌سازی شبکه، اصول TCP/IP، سرویس‌های مبتنی بر TCP/IP، مدیریت از راه دور شبکه‌ها، مدیریت شبکه، عیب‌یابی شبکه، مدیریت ریسک در شبکه‌ها، مجازی‌سازی و رایانش ابری، شبکه‌های وای‌فای آشنا کند.
از مهارت‌های مهمی که دوره نتورک‌پلاس روی آن‌ها تاکید خاصی دارد باید به مواردی همچون مدیریت و رفع مشکلات مربوطه به زیرساخت‌های پایه شبکه، نصب، راه‌اندازی و پیکربندی شبکه‌های سیمی و بی‌سیم، شناسایی و تشریح پورت‌ها و پروتکل‌های مرسوم شبکه، شناسایی و رفع مشکلات مرتبط با عملکرد و ارتباطات، نصب، پیکربندی و تشخیص دستگاه‌های مختلف شبکه، توصیف فناوری‌ها و اصول اولیه طراحی شبکه‌ها و رعایت اصول و استانداردهای مربوط به سیم‌کشی و به‌کارگیری جدیدترین ابزارهای تست شبکه اشاره کرد. جدیدترین استاندارد این دوره N۱۰-۰۰۸ می باشد.


+A

دوره ی فوق مباحث اساسی و مورد نیاز یک تکنسین پشتیبانی می باشد. از مهم‌ترین سرفصل‌های این دوره می‌توان به عیب‌یابی، آشنایی با مادربوردها و پردازنده‌ها، آشنایی با تجهیزات تامین برق و عیب‌یابی منبع تغذیه، آشنایی با حافظه‌ها، آشنایی با رابط‌ها و شکاف‌های توسعه و همچنین اتصالات و کابل‌ها، بررسی دقیق ذخیره‌سازهای فیزیکی همچون دیسک درایوها، آرایه افزونه از دیسک‌های مستقل (RAID)، درایوهای نوری و سایر روش‌های ذخیره‌سازی، آشنایی با دستگاه‌های ورودی و خروجی، آشنایی با دستگاه‌های نمایش تصاویر و عیب‌یابی آن‌ها و هر گونه اطلاعاتی که یک تکنسین پشتیبانی از شبکه به آن‌ها نیاز دارد اشاره کرد. و اخذ این مدرک نیازمند قبولی در دو آزمون ذیل می باشد:
CompTIA A + Essentials Exam ۲۲۰- ۹۰۱ و Practical Exam ۲۲۰-۹۰۲.


۳.+security

افرادی که علاقه‌مند به دنیای امنیت هستند و دوست دارند به عنوان یک متخصص امنیتی در سازمانی مشغول به کار شوند، در ابتدا باید با اصول اولیه امنیت شبکه آشنا شوند. این دوره به افراد اجازه می‌دهد مشکلات اولیه مربوط به امنیت شبکه‌ها را شناسایی کرده و راه‌حلی برای مشکلات ارائه کنند.
از مباحث مهمی که این دوره آموزشی روی آن‌ها متمرکز است باید به نظارت و عیب‌یابی شبکه‌ها، آشنایی با زیرساخت‌ها و دستگاه‌ها، مکانیزم‌های احراز هویت و کنترل دسترسی، محافظت از شبکه‌های بی‌سیم، ایمن‌سازی زیرساخت‌های ابرمحور، رمزنگاری، آشنایی با بدافزارها، آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات، مهندسی اجتماعی و کلاه‌برداری فیشینگ، بازیابی پس از حادثه و پاسخ‌گویی به حوادث اشاره کرد. افراد پس از گذراندن این دوره این شانس را پیدا می‌کنند تا به عنوان تکنسین امنیت شبکه در سازمانی مشغول به کار شوند یا خود را برای شرکت در دوره‌های پیشرفته‌تر آماده کنند.


آشنایی با Roadmap شرکت CompTIA