advertise

Microsoft

تقریباً می توان گفت امروزه تمامی شرکت ها ، مؤسسات ، آموزشگاه ها ، بانک ها و سایر سازمان ها و ارگان ها برای یکپارچه سازی سیستم های فعال در محیط کاری ، به ایجاد شبکه های رایانه ای احتیاج دارند. اما مطمئناً راه اندازی و کنترل یک شبکه رایانه ای منسجم و یکپارچه کار آسانی نبوده و نیاز به تخصص و مهارت خاص خود دارد. حال هرچه مجموعه موردنظر بزرگتر بوده و گجت ها و سیستم های رایانه ای بیشتری در آن وجود داشته باشند ، کار مدیریت شبکه و به خصوص برقراری امنیت در شبکه ، سنگین تر و تخصصی تر نیز خواهد بود. به همین منظور شرکت مایکروسافت با ارائه امکانات ، ویژگی ها و سرویس های مختلف در سیستم عامل های ویندوز سرور و ویندوز کلاینت ، همواره در تلاش بوده تا با بسترسازی مناسب ، کار راه اندازی ، مدیریت و امنیت سیستم های شبکه ای را بهبود و ارتقا بخشد. در واقع می توان گفت شبکه یکی از گرایش های اصلی حوزه کامپیوتر است و انجام فعالیت تخصصی در این رشته مستلزم پشت سر گذراندن دوره های مختلف شبکه بخصوص آموزش شبکه مایکروسافت می باشد.

Microsoft

MCSE یکی از معتبرترین مدارک ، گواهینامه و دوره های آموزشی شرکت مایکروسافت در زمینه آموزش شبکه است ، این گواهینامه موید تخصص دارنده این گواهینامه در زمینه طراحی و راه اندازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری است. در ویرایش جدید مدارک مایکروسافت ، علاقه مندان می توانند با گذراندن و پاس نموده ۵ آزمون به مدرک و گواهینامه MCSE نائل آیند.
MCSE اختصار عبارت Microsoft Certified Solutions Expert می باشد.
همچنین مدرک MCSA همراه با MCSE ارائه شده است که در اصل قسمتی از MCSE است ، علاقه مندان ابتدا پس از گذراندن سه کورس مدرک MCSA را اخذ نموده و با گذراندن دو کورس دیگر (پنج کورس کامل) مدرک دوره MCSE را دریافت خواهند نمود. به بیانی ساده تر اگر دوره MCSE را معادل کارشناسی (لیسانس) در دوره های شبکه مایکروسافت بدانیم مدرک MCSA معادل کاردانی (فوق دیپلم) خواهد بود.

مراحل اخذ مدرک MCSE

مدارک جدید مایکروسافت که در سال ۲۰۱۹ ارائه گردید جایگزین MCSE ۲۰۱۲ شده است. اخذ این مدرک در دو مرحله انجام می گیرد.
MCSA اولین مرحله دوره آموزش MCSE اخذ مدرک MCSA می باشد که در سطح Associate است و با گذراندن سه کورس زیر به آن دست پیدا می کنید.
MCSA اختصار عبارت Microsoft Certified Solutions Associate می باشد.
۷۰-۷۴۰ - Installing and Configuring Windows Server ۷۰-۷۴۱ -
Administering Windows Server ۷۰-۷۴۲ - Configuring Advanced Windows Server Services بعد از گذراندن دوره MCSA و کسب مدرک آن ، می توانید جهت کسب مدرک MCSE دو کورس ذیل را علاوه بر سه کورس قبل بگذرانید تا به مدرک MCSE دست پیدا کنید.
۷۰-۷۴۳ - Designing and Implementing a Server Infrastructure ۷۰-۷۴۴
- Implementing an Advanced Server Infrastructure
جدیدترین مدارک ماکروسافت پس از رونمایی آزور در سال ۲۰۲۱ به مدارک ۱۲ گانه آژور تغییر پیدا کرده ولی دوره ها همچنان طبق سرفصل ۲۰۱۹ برگزار میشوند زیرا پیدا سازی بستر آژور برای شرکت ها مختلف به دلایل زیر باعث ایجاد هزینه گذافی میشود ۱-تغییرات زیر ساخت های سخت افزاری ونرم افزاری ۲-آموزش کل نیروها جهت بدست آوردن دانش این پلت فرم جدید و دردسرهای عدم دسترسی به نیروی با تجربه برای رفع عیب و مشکلات احتمالی آکادمی باربد به علت نیاز بازار کار به متخصص ادمین شبکه تحت بستر ویندوز سروردوره ها را طبق سرفصل MCSA۲۰۱۹ برگزار میکند و برای دانشجویان علاقه مند به شرکت در آزمون بین المللی جلسات آمادگی آزمون برگزار خواهد شد. 

برای شرکت در آزمون های بین المللی روی دکمه زیر  کلیک کنید.

Microsoft

مشخصات دوره ها

Icon

MCSA:Microsoft Certified Solution Associate

مدارک مایکروسافت آژور (Azure)

در ادامه با آژور و مدارک آن آشنایی پیدا میکنید آژور (Azure)، پلتفرم ابری (زیرساخت به‌عنوان سرویس) شرکت مایکروسافت است. مایکروسافت آژور مانند دیگر پلتفرم‌های ابری مثل AWS آمازون و گوگل کلاد پلتفرم، مجموعه‌ی گسترده‌ای از ابزار‌های قدرتمند یکپارچه‌سازی خدمات و محصولات دراختیار کسب‌وکار‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این ابزارها که به کلاد وابسته هستند و روی سرورهای ریموت اجرا می‌شوند، می‌توانند به بهبود امنیت و توان پردازشی کامپیوترها کمک کنند.

جدیدترین مدارک ماکروسافت پس از رونمایی آژور در سال ۲۰۲۱ به مدارک ۱۲ گانه آژور تغییر پیدا کرده ولی دوره ها همچنان طبق سرفصل ۲۰۱۹ برگزار میشوند زیرا پیدا سازی بستر آژور برای شرکت ها مختلف به دلایل زیر باعث ایجاد هزینه گذافی میشود

۱-تغییرات زیر ساخت های سخت افزاری ونرم افزاری

۲-آموزش کل نیروها جهت بدست آوردن دانش این پلت فرم جدید و دردسرهای عدم دسترسی به نیروی با تجربه برای رفع عیب و مشکلات احتمالی

آکادمی باربد به علت نیاز بازار کار به متخصص ادمین شبکه تحت بستر ویندوز سروردوره ها را طبق سرفصل MCSA۲۰۱۹ برگزار میکند و برای دانشجویان علاقه مند به شرکت در آزمون بین المللی جلسات آمادگی آزمون برگزار خواهد شد.

آژور چیست

مایکروسافت آژور چیست برای درک بهتر مایکروسافت آژور، می‌توانید به بررسی ابزارها و سرویس‌های مایکروسافت در این زمینه بپردازید. فهرست گسترده‌ای از ابزارها در این پلتفرم وجود دارد که در ادامه به متداول‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:
• یادگیری ماشین/هوش مصنوعی
• پایگاه داده‌
• محاسبات
• ابزارهای توسعه
• ساخت شبکه
• امنیت
• دسکتاپ مجازی ویندوز
• ابزار تحلیلی
• بلاکچین
• حافظه
• اینترنت اشیاء

۱۲ نوع مدرک آژور وجود دارد که می‌توانید بر اساس شرایط، بهترین را انتخاب کنید. برای مثال می‌توانید به دانشمند داده‌ی آژور (Microsoft Certified Azure Data Scientist) تبدیل شوید یا مدرک مهندس هوش مصنوعی آژور (Microsoft Certified Azure AI) را انتخاب کنید. امتحان آژور بر اساس سطح دانش به سه دسته‌ی Fundamentals ،Associate و Expert تقسیم‌بندی می‌شوند.


۱) مدرک تکنسین آژور شرکت مایکروسافت مدرک Azure Fundamentals می باشد .
داوطلبان باید دانش بنیادی درباره خدمات ابری و نحوه ارائه آن خدمات با Microsoft Azure داشته باشند. این گواهینامه برای داوطلبانی در نظر گرفته شده است که تازه شروع به کار با راه حل ها و سرویس های مبتنی بر ابر یا تازه های Azure کرده اند. گواهینامه Azure Fundamentals فرصتی برای اثبات دانش مفاهیم ابری ، خدمات Azure ، حجم کاری Azure ، امنیت و حریم خصوصی در Azure و همچنین قیمت و پشتیبانی Azure است.
امتحانات مورد نیاز: AZ-۹۰۰


۲) مدرک مدیریت آژور Associate یکی از مدارک شرکت مایکروسافت می باشد .
داوطلبان می توانند پس از دریافت گواهینامه Azure Administrator Associate دارای تخصص در زمینه پیاده سازی ، مدیریت و نظارت بر محیط Microsoft Azure سازمان شوند. مسئولیت این نقش شامل پیاده سازی ، مدیریت و نظارت بر هویت ، حاکمیت ، ذخیره سازی ، محاسبه و شبکه های مجازی در یک فضای ابری ، به علاوه تأمین ، اندازه ، نظارت و تنظیم منابع ، در صورت لزوم است. یک مدیر Azure اغلب به عنوان بخشی از تیم بزرگتری که به اجرای زیرساخت های ابری یک سازمان اختصاص داده شده است ، فعالیت می کند.
امتحانات مورد نیاز: AZ-۱۰۴


۳ ) گواهینامه مایکروسافت: کارشناس معماری Azure Solutions نامزدهای دریافت مجوز Azure Solutions Architect Expert باید در زمینه طراحی و اجرای راه حلهایی که بر روی Microsoft Azure اجرا می شوند ، از جمله جنبه هایی از قبیل محاسبه ، شبکه ، ذخیره سازی و امنیت ، دارای تخصص باشند و به عبارتی مهندس آژور Expert بالاترین مدارک شرکت مایکروسافت می باشد مسئولیت های این نقش شامل مشاوره به ذینفعان و تبدیل الزامات تجاری به راه حل های ابری مطمئن ، قابل توسعه و قابل اعتماد است. یک Azure Solution Architect باید دارای مهارت های سطح متخصص در مدیریت لاجوردی باشد و تجربه توسعه و پیشرفتهای Azure و DevOps را داشته باشد.


فرصت های شغلی دارندگان مدارک مایکروسافت

اگر به طور خلاصه بخواهیم به فرصت های شغلی دارندگان مجموعه مدارک مایکروسافت اشاره کوتاهی داشته باشیم باید بگوییم که این افراد در پست هایی همچون ادمین سیستم، ادمین شبکه، مهندسین سیستم و متخصصین پشتیبانی فنی به فعالیت خواهند پرداخت. با توجه به محدودیت های دریافت مدارک سیسکو و دیگر مدارک شبکه در ایران دریافت گواهی مایکروسافت گزینه مناسب جهت مهاجرت میباشد دارندگان این مدارک میتوانند شرایط و موقعیت شغلی مناسب تری نسبت به دیگر افراد بدست آورند